Canlandırıcı Yüz Maskesi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Canlandırıcı Yüz Maskesi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Canlandırıcı Yüz Maskesi, Her bayan cildinin kusursuz, canlı ve parlak görünmesini ister. Ama yaşımız ilerledikçe cilt canlılığını ve parlaklığını kaybeder ve kırışıklık gibi sorunla karşılaşırız. Bazen cildin canlılığını kaybetmesi ve kırışıklıkların oluşmaya başlaması sadece yaşla bağlantılı olmayabiliyor. Birçok bayan yaşadığı sıkıntılı ve stresli geçirdiği günler yüzünden yaşlanma oranı daha fazla artıyor ve bu da cildine, sağlığına yansıyor. Bazı kişilerde de sürekli cildini makyaj ve kozmetik ürünlerine maruz bıraktığı için cilt canlılığını koruyamaz hale geliyor. Cildin canlılığının kaybetmesinin diğer nedenleri arasında şu faktörler vardır. Sağlıksız beslenme ve vitamin eksikliği sonucunda cilt canlılığını kaybeder. Günlük tükettiğimiz su miktarına dikkat etmeliyiz çünkü cildimiz su sayesinde canlılığını korur. Bunun yanı sıra uyku cilt için çok önemlidir. Uykusuz kalan ve uyku problemi yaşayan kişilerde cilt otomatik olarak çökmeye başlar, cilt canlılığını kaybeder ve kişi olduğundan daha yaşlı görünür. Bunlara dikkat ettiğiniz sürece cildiniz canlılığını kaybetmez. Bununla birlikte cildinizin canlılığını korumak için evinizde hazırlayacağınız doğal maskeler cildinize parlaklık katmış olacak.

Canlandırıcı Yüz Maskesi Tarifleri

Canlandırıcı yüz maskesi hazırlığı için tüm malzemelerin bir kap içerisinde karıştırılması yeterlidir. Yüz temizlendikten sonra hazırlanan maske cilde uygulanır ve yaklaşık 15 dakika kadar beklenir. Daha sonra ılık su ile cilt durulanır.

Salatalık maskesi, salatalığın cilde birçok faydası vardır. Her evde mutlaka bulunan bir malzemedir. Evde hazırlayacağınız salatalık maskesi cildin nemlenmesine, parlak görünmesine ve cilde canlılılık katmaya yardımcı olmaktadır.
  • 3 çorba kaşığı yoğurt
  • 1 tane rendelenmiş salatalık
  • 1 yemek kaşığı pirinç unu
Portakal maskesi, portakalın suyu ve posası cilt için oldukça yararlıdır. Çoğu Uzman portakal tüketimin cildin canlılığını korumasına ve parlak görünmesine yardımcı olduğunu iletir. Maskelerde genelde portakal posası kullanımı daha faydalıdır.
  • 1 tane sıkılmış portakal suyunun posası
  • 1 yemek kaşığı bal
Yoğurt ve yumurta maskesi, bu ikilinin cilde birçok faydası bulunmaktadır. Cildin nem dengesini sağlayarak cildi onarır ve cilde canlılık, parlaklık katar.
  • 2 çorba kaşığı yoğurt
  • 1 yumurta
  • 1 tane taze sıkılmış limon suyu

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni