Yüz Sıkılaştırıcı Maske Tarifi ve Malzemeleri
15 Mayıs 2024

Yüz Sıkılaştırıcı Maske Tarifi ve Malzemeleri

Yüz Sıkılaştırıcı Maske, Yaş ilerledikçe yaşın etkisi ile yüzde kırışıklık ve sarkmalar meydana gelmeye başlar. Yaş ilerledikçe hücrelerin de sürekli olarak günden güne öldüğü için hücre yenilenmesi gerçekleşmez. Bu nedenle cildin gözenekleri iyice açılmaya başlayarak çirkin bir hal alır. Bu durumda en sağlıklı yüz bakımı yüz sıkılaştırıcı maskeleridir. Yüz sıkılaştırıcı maskeleri cildin altında derinin nefes almasını sağlayarak gözeneklerin temizlenmesini ve sıkılaşmasını sağlayarak, ciltteki sarkmaların toparlanmasını sağlar. Piyasada yüz sıkılaştırıcı birçok maske bulabilmeniz mümkündür. Ancak evde daha doğal ve sağlıklı bitkisel yüz sıkılaştırıcı maskeler hazırlayarak cildinizi sıkılaştırabilirsiniz. Unutmayın ki cildiniz en değerli elbisenizdir. Cildin günlük bakımını sağlamak daha uzun süre nefes almasını sağlar.

Yüz Sıkılaştırmak İçin Kil Maskesi

Yüz sıkılaştırıcı maske için cilt tipleri oldukça önemlidir. Özellikle yağlı olan ciltlerde kir ve siyah nokta gibi akneler oldukça fazladır. Bu nedenle yağlı olan ciltlerde yüz sıkılaştırmak oldukça zordur. Bunun için ilk öncelikle gözeneklerdeki akneler ve sivilcelerden cilt arındırılmalıdır. Kil maskesi cilt altında gözeneklerin açılmasını sağlayarak derinlemesine temizlik sağlar. Daha sonra kil maskesi su ile yıkandıktan sonra cilt sıkılaşmaya başlar. Mucizevi bir yüz sıkılaştırıcı maske olan kil maskesi ile yüz sıkılaşarak doğal bir güzelliğe sahip olursunuz. Yüz sıkılaştırıcı maskede uygulama aynı olsa da her cilt tipine göre farklı bir kil maskesi bulunmaktadır. Cildiniz eğer yağlı ise bunun için, yeşil kil maskesi kullanmanız gerekir. Cildiniz eğer az yağlı veya karma bir cilt tipine sahip ise bunun için beyaz kil maskesi kullanabilirsiniz. Kuru cilt tipleri için en ideal kil maskesi ise pembe kil maskesidir. Cildi kurutmadan gözenekleri sıkılaştırır ve cildin doğal nem dengesini korur.

Yüz Sıkılaştırıcı Maske Nasıl Yapılır?

Öncelikle bir bardak içine bir yemek kaşığı kil maskesi dökün. Ardından birkaç damla kayısı yağı özü damlatın. Daha sonra bir tahta çubuk ile karıştırarak yavaş yavaş maden suyunu dökün ve bir macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Kıvamı cıvık olursa üzerine biraz daha kil ekleyebilirsiniz veya kil maskesi katı olursa maden suyu ile macun kıvamına gelene kadar açın. Daha sonra cildinizi günlük yüz temizleme sabunu veya yüz temizleme jeli ile iyice yıkayarak kurulayın. Hemen ardından yüz sıkılaştırıcı maskeyi yani kil maskesini yüzünüze sürün. Kil maskesi yüzünüzde kuruyana kadar bekleyin. Kil maskesi kuruduktan sonra suya vurmadan önce elinizle ovalayarak kil maskesini çıkarın. Elinizle ovalarken kum gibi dökülmeye başlayacaktır. Böylelikle gözeneklerde sıkışmış olan yağı kiri söker atar ve tertemiz bir cilde kavuşturur. Daha sonra su ile yüzünüzü yıkayın. Ardından yüz toniğinizi ve yüz nemlendirici kreminizi sürerek günlük cilt bakımınızı tamamlayın. Kil maskesini haftada iki kere cildinize uygulamanız daha uygundur. Beyaz kil ve pembe kili de aynı yöntem ile karma cilt tipleri uygulayabilirler.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

soru

Kezban

25 Mayıs 2024 Cumartesi

Yüzüm, genetiğimden kaynaklı olduğunu düşündüğüm sebeplerden ötürü biraz sarkık ve dolayısı ile beni olduğumdan daha büyük birisi gibi gösteriyor. Sizce ne yapmam lazım? Lütfen yardımcı olun

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Leyla Evin

Kromozomların gen diziliminden dolayı kalıtsal olarak yüz ve vücudun diğer bölgelerinde sarkmalar olabilir. Bunun tedavisi amacıyla ölü hücreleri aktif hale getirmek amacıyla gerginleştirici maskeler kullanılabilir. Ayrıca botoks yöntemi sayesinde hücre yenilemesi sağlanabilir. Farklı bir rahatsızlık olup olmadığını tespit etmek amacıyla uzman hekime başvuruda bulunmanızda fayda bulunmakta.

2. Cevap
cevap

Erimşah

Yüz sıkılaştırıcı maskeler kullanabilirsiniz. Yüz maskeleri yüzde ki bulunana gözenekleri ve ölü hücreleri canlandırır ve sizin yüzünüzü gererek sarkıkların önüne geçmiş olursunuz. insan yüzünün hücreleri yaş ilerledikçe yavaşlar ve sarkıklar meydana gelir. Bu nedenle yüz maskeleriyle insanlar sarkan yüz derisini sıkılaştırmak ister güzel görünmek için. Birde botoks yaptırabilirsiniz. Geçmiş olsun.

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Pakface Yüz Maskesi Çeşitleri

Pakface Yüz Maskesi Çeşitleri

Haber Bülteni