Yüz Maskesi Erkek Erkek İçin Kil Maskesi
07 Temmuz 2024

Yüz Maskesi Erkek Erkek İçin Kil Maskesi

Yüz Maskesi Erkek

Yüz maskesi, cilt sağlığı için gerekli bakım ürünü olarak nitelendirilen çeşitli maskelerin erkeklerde yüz bölgesine uygulanmasıyla, gözeneklerde biriken kir ve yağdan kurtulmayı mümkün kılar. Bu hususta bazı kozmetik ürünlerin kullanımı cilt yapısına uygun olmayabilir. Ayrıca, kozmetik alanındaki maskelerin kimyasal katkı maddesi içerdiği için yarardan çok zarara sebebiyet verdiği de bir gerçektir. Erkekler için yüz maskesi denilince, cinsiyet ayrımı yapmaksızın her insanın cilt bakımına ihtiyacı olduğu unutulmamalıdır. Vücudun sürekli açıkta olan organları arasında yer alan yüz, olumsuz hava koşullarına maruz kalarak kir birikimini deri yüzeyinde barındırır. Bu nedenle, erkeklerin de yüz maskesi kullanımı oldukça önemlidir.

Erkekler İçin Kil Maskesi

Erkeklerin de rahatlıkla kullanabileceği ürünlerden olan kil, doğru bir yöntemle yüze uygulandığında cilt dokusuna işlemiş tozu yok eder. Doğadan gelen mucizevi bir kaynak olan kil maskesi, yüz kısmına haftada bir defa uygulanabilir. Bu maske, kil ve birkaç damla suyun birleştirilmesiyle elde edilir ve göz çevresi hariç olmak üzere tüm yüz alanına sürülerek yaklaşık yirmi dakika bekletilir. Kuruyan maske, su eşliğinde cilde masaj yaparcasına parmak uçlarıyla çıkarılarak parlak ve temiz bir yüz elde edilir.

Erkekler İçin Limonlu Bal Maskesi

Organik besin maddelerinden olan limonun içeriğindeki kir ve yağ arındırıcı madde ile vitamin ve mineral yönünden zengin olan bal karışımıyla elde edilen maskenin erkeklerin yüz kısmına uygulama yapması, bu alandaki kıl köklerinin sağlıklı bir şekilde beslenmesini ve cildin kirden arınmasını sağlar. Bu hususta bir tatlı kaşığı bal içerisine birkaç damla limon sıkılıp yüze sürülmesi yeterlidir. Bekleme süresi yarım saat ile sınırlı kalmalıdır. Cildin nem dengesini koruyan limonlu bal maskesi haftalık olarak tekrarlanmalıdır.

Erkekler İçin Salatalık Maskesi

Doku hücresinin yenilenmesine katkı sağlayan salatalık, hem kolaylıkla temin edilebilen hem de ekonomik yönden pahalı olmayan bir üründür. Erkeklerin yüz bölgelerinde oluşan aknelerin önüne geçebilmesi için salatalık maskesi ideal bir seçenektir. Evde basit bir teknikle hazırlanabilen bu maske türü, üç günde bir olarak cilde uygulanabilir. Salatalık özlü bu yüz maskesi, salatalıkların soyulup rendelenerek püre haline getirilmesiyle cilde uygulanır. Deriyi germe etkisi yaratan bu ürün, yüzün daha açık bir renk almasını ve yumuşak yapıda olmasını sağlar.

Erkekler İçin Yoğurt Maskesi

Süt ürünlerinden olan yoğurdun içerdiği zengin besin değerleri, erkeklerin yüz maskesi olarak değerlendirebileceği sağlıklı ürünler arasında yer almasını sağlar. Ölü derinin atılmasını sağlayan yoğurt maskesi, temiz bir cilde uygulandığı takdirde son derece olumlu yönde fayda sağlar. Bunun için 2 yemek kaşığı yoğurdu yüz bölgesine sürüp ortalama yirmi dakika bekletmek yeterlidir. Sıkı bir yüz dokusu sağlayan bu maske, saf su ile cilde hasar vermeden yavaş parmak hareketleri ile yıkanmalıdır.

Erkekler İçin Yosun Maskesi

Denizden gelen doğal maddelerden olan yosun sayesinde son derece pürüzsüz bir cilde kavuşmak mümkündür. Kuru bir cilt dokusuna sahip erkekler yosun maskesi ile yumuşak bir yüz yapısına kavuşabilir. Bunun için yapılması gereken tek şey, olumsuz dış çevre koşullarına maruz kalmayan yosunun temin edilmesidir. Öte yandan, bir miktar yosunun yüz bölgesindeki cilt yüzeyine ince bir tabaka halinde sürülüp yaklaşık kırk dakika bekletilmesi, kısa sürede istenilen parlak, yumuşak ve nemli bir cildin oluşmasını sağlar. Bu maskenin haftada bir kez yüze uygulanması kâfi olacaktır.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni