Maya ile Yüz Maskesi Tarifi ve Malzemeleri
13 Temmuz 2024

Maya ile Yüz Maskesi Tarifi ve Malzemeleri

Maya ile Yüz Maskesi

Yüzümüzün ne kadar güzel ve temiz görünmesini istesek de, çoğu zaman siyah nokta, sivilce ve buna benzer pek çok olumsuz unsur bizi üzmektedir. Bu konuda genellikle bijuterilerde ya da eczanelerde yer alan yüz temizleme ürünlerine yöneliriz. Peki, ya siz kendi bakım ürününüzü kendinizin yapabileceğine inanıyor musunuz? Bence inanmalısınız çünkü doğal birçok ürün ve günlük yaşamda kullandığınız malzemelerle bakımınızı yapabileceğiniz doğal cilt ürünleri elde edebilirsiniz. Hem de hiçbir yan etkisi olmadan. Maya ile yüz maskesi ise bunlardan sadece bir tanesi. Şimdiden heyecanlandığınızı görüyorum, o nedenle hemen aşağıdaki yolu izlemelisiniz.

Maya ile Yüz Maskesi İçin Malzemeler

  • Hazır maya
  • Sıcak su
  • Pamuk

Maya ile Yüz Maskesi Nasıl Yapılır?

Bir bardağa hazır aldığınız kuru mayayı boşaltın. Ardından bardağın yarısından biraz fazla olacak şekilde sıcak suyu ekleyin. Bu bardağı tezgah üzerinde yaklaşık 10-15 dakika bekletin. Bardağın ağzına kadar dolduğunu ve mayanın şiştiğini göreceksiniz. Ardından bu karışımı yüzünüze masaj yaparak uygulayın. Yüzünüzde yarım saate yakın bekletin ve yüzünüzü durulayın. Kötü bir kokusu olacaktır fakat bu koku uçucu bir etkidir. Sonuç güzel olacağı için bu duruma katlanmanız gerekecektir. İlk seferde etkisi çok belirgin olmasa da, haftada bir gün uygulamanız sonucunda birkaç seferden sonra faydasını mutlaka göreceksiniz.

Maya ile Yüz Maskesi Ne İçin Kullanılmalıdır?

Özellikle sivilce ve siyah noktaların tedavisinde kullanabilirsiniz. Maya, cilt altında bulunan siyah noktaları yukarı doğru çekerek deri altının temizlenmesine ve ferahlamasına imkan sağlar. Bu maske sayesinde cildiniz daha parlak ve taze bir görünüme sahip olur. Aynı zamanda cilt yağını da yok edeceğinden daha sağlıklı görünmenizi sağlar. Cilt tonunun daha açık görünmesini de sağlar. Ancak bazı kişilerin cildi çok hassas olabilir ve kızarıklıklar oluşabilir. Birkaç saat içinde bu kızarıklıklar yok olacaktır. Kalıcı ve uzun süren bir kızarıklık durumunda bir cilt uzmanına danışın.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni