Yüzdeki Lekeler İçin Maske Tarifi ve Malzemeleri
22 Haziran 2024

Yüzdeki Lekeler İçin Maske Tarifi ve Malzemeleri

Yüzdeki Lekeler İçin Maske

İnsan vücudu, zararlı güneş ışınlarına maruz kaldığında benek şeklinde lekeler oluştuğu sıklıkla görülmektedir. Yüz bölgemiz, gün ışığına oldukça fazla maruz kalmaktadır. Bunun yanı sıra tüketilen zararlı besinler de yüzde leke oluşmasına neden olabilmektedir. Yüzde oluşan lekeler incelendiğinde siyah nokta, dağınık leke ve sivilce şeklinde karşımıza çıkmaktadır. Yüzdeki lekeler, kişinin psikolojik olarak rahatsız olmasına neden olabilmektedir. Ayrıca, yüzdeki lekeler bazen de kronik bir hastalıktan dolayı ortaya çıkabilmektedir. Yüzdeki lekeler tedavi edilmedikleri takdirde daha fazla çoğalarak kişinin kötü görünmesine neden olabilmektedir. Yüzde oluşan lekeler siyah, koyu kahverengi ve beyaz şekilde olabilmektedir. Yüzdeki lekeler lazer tedavisi ile kalıcı olarak yok edilebilmektedir. Bunun yanı sıra yüzdeki lekeler için maske kullanımı mevcut olmakla birlikte bitkisel ürün kullanımı oldukça yaygındır. Bitkisel ürünlerin içerisinde bulunan yararlı bileşenler, bölgesel olarak oluşan lekelerin son bulmasını sağlamaktadır. Bugün sizlerle birlikte yüzdeki lekeleri gidermek amacıyla bitkisel maske yapımını paylaşacağım.

Yüzdeki Leke Temizleme İçin Maydanoz Kürü

Yüz bölgesinin maruz kaldığı zararlı ışınlar ve zararlı virüslerin etkisi ile oluşan lekeler için hazırlanan maydanoz kürü oldukça sağlıklı bir bitkisel maske karışımıdır. Bu maskenin yaklaşık olarak 3-4 gün kullanılması sonucunda kişi lekelerden kısa süre içerisinde kurtulabilir. Yüzdeki lekeler için maske hazırlamak isteyenler için oldukça faydalı bir karışımdır.

Yüzdeki Leke Temizleme Malzemeleri
  • 7-8 dal maydanoz
  • Yarım çay bardağı limon suyu
  • 4 yemek kaşığı bal
Yüzdeki Leke Temizleme İçin Maske Nasıl Yapılır?

Orta boy bir kap içerisine ince ince doğranan maydanoz koyulur ve üzerine limon suyu dökülür. Yaklaşık yarım saat kadar limon suyunun içinde maydanozun çözünmesi beklenir. Akabinde limon ile etkileşime geçen maydanozun üzerine 4 yemek kaşığı süzme bal eklenir. Karışım iyice karıştırıldıktan sonra bir tokmak yardımı ile maydanoz ve bal iyice birbirinin içinde eritilir. Hazırlanan karışım yüze sürülerek 20 dakika kadar bekletilir. Bundan sonra hafiften kuruyan karışım ılık su ile yıkandıktan sonra temiz bir havlu ile kurulanır. 3-4 gün içerisinde kişinin sağlığına kavuştuğu, yüzdeki lekeler için maske faydalarını görecektir.

Yüzdeki Lekeler İçin Maske Tedavi Edici Özelliği

Uzman hekimlerin yapmış olduğu araştırmalar sonucunda, kronik bir rahatsızlık durumu söz konusu değilse, yüzdeki lekeler için maske kullanımı oldukça faydalı olduğu belirtilmiştir. Birçok lekenin doğal yöntemlerle tedavi edilmesinden dolayı lazer ve ilaç tedavisine gerek kalmaksızın yok olduğu gözlemlenmiştir. Ancak bazı iç hastalıklar ve kronik rahatsızlıkların ancak ilaç ve krem tedavileri ile yok olduğu bilinmektedir. Bu nedenle yüzdeki lekeler için maske kullanan kişilerin lekeleri yok olmaması halinde uzman hekime başvuruda bulunması gerekmektedir. Uzman hekimin uygulayacağı tedavi yöntemi sayesinde kişi kısa süre içerisinde eski görünümüne kavuşabilir.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

soru

Zeynep

09 Mayıs 2024 Perşembe

Arkadaşımda yüz lekeleri var ve bu durumdan dolayı biraz üzgün. Yüz lekelerini temizleyecek bir maske tarifi var mı?

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Tabii, yüz lekeleri için doğal bir maske tarifi önerebilirim. Bir tatlı kaşığı yoğurt, bir tatlı kaşığı bal ve birkaç damla limon suyunu karıştırın. Bu karışımı yüzünüze uygulayıp 15-20 dakika beklettikten sonra ılık suyla yıkayın. Haftada 2-3 kez uygulayarak zamanla etkisini görebilirsiniz. Ancak, cilt hassasiyeti için öncelikle küçük bir bölgede denemenizi tavsiye ederim.

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni